O Mnie...


Pod koniec 2011 roku opuściłam moje rodzinne miasto, pakując najważniejsze przedmioty dnia codziennego w dwie walizy i podjęłam jedną z najważniejszych decyzji w moim życiu- wyjechałam do Barcelony. Skłamałabym, gdybym powiedziała, że była to decyzja spontaniczna i nieprzemyślana, skłamałabym także, gdybym powiedziała, że zawsze chciałam mieszkać w Barcelonie. 
Pierwszym pytaniem jakie zadają mi moi czytelniczy czy Polacy na obczyźnie jest, dlaczego właściwie zdecydowałam się wyjechać...
Sprawcą zamieszania był mój obecny mąż- rodowity Katalończyk, który poznany 7 lat temu na jednej ze studenckich imprez okazał się być na tyle ważną osobą w moim życiu, że zdecydowałam się nauczyć hiszpańskiego i rozpocząć moje życie w stolicy Katalonii.
Początki nie były łatwe, brak pracy, kryzys w Hiszpanii oraz brak towarzystwa, wtedy właśnie trochę za namową męża założyłam blog o Barcelonie- to tutaj opisuje realia życia w Barcelonie, problemy dnia codziennego oraz obalam stereotypy o Hiszpanii i Hiszpanach. Najważniejsza dla mnie jest jednak od zawsze jest architektura- to o niej pisze najczęściej ilustrując wszystko moimi zdjęciami, staram się pokazać mniej znane miejsca, które rzadko opisywane są w przewodnikach. Mój blog stał się popularny nie tylko wśród tych, którzy wybierają się do Barcelony i chcą zobaczyć coś więcej niż sławną Sagradę Familię, ale także wśród tych, którzy chcą poznać tradycje tego miasta i sekrety dnia codziennego...
W 2017 roku po wielu godzinach męki na świat przyszedł mój syn Pau- ten mały aniołek całkowicie zawładną moim życiem, a także i blogiem. Od tego czasu na blogu regularnie pojawiają się wpisy dotyczące macierzyństwa w Hiszpanii.

Moje starania zostały dostrzeżone nie tylko przez czytelników, ale także przez znane wydawnictwa- jedno z nich zaproponowało mi napisanie książki. Tym sposobem w 2014 roku został wydany przewodnik mojego autorstwa z wydawnictwa Pascal, w którym starałam się opisać jak najlepiej dobrze znane mi miejsca. 

Pragnę dla was pisać przynajmniej raz w tygodniu, niestety realne życie czasem weryfikuje moje ambitne plany- podjęte niedawno studia pożerają wiele mojego wolnego czasu, przyjazdy rodzinne uniemożliwiają pracę nad blogiem (chociaż to właśnie wtedy powstaje najwięcej pomysłów na nowe posty oraz zdjęć na bloga), a czasem po prostu niechęć do wszystkiego i lenistwo sprawiają, że obiecany post jest troszkę spóźniony- ale w końcu jestem tylko człowiekiem!

Jeśli interesuje cię: życie w Hiszpanii, hiszpańskie jedzenie, nauka języków, kultura katalońska, stereotypy o Hiszpanach, szukasz pracy w Hiszpanii, wspaniała architektura lub po prostu kochasz Barcelonę to znalazłeś właśnie powód żeby odwiedzać mnie i mojego bloga częściej!!! Mam nadzieje, że znajdziesz tutaj to czego potrzebujesz...

Chcesz zobaczyć Barcelonę okiem lokalsa? Koniecznie skontaktuj się ze mną kontakt@justynab.com- pokaże ci tajemnice tego miasta i miejsca mniej znane oraz doradzę gdzie dobrze zjeść.
W ofercie między innymi:
- całodzienne zwiedzanie zarówno mniej znanych miejsc jak i tych które koniecznie trzeba zobaczyć!
- wycieczki śladem modernistycznych architektów!
- zwiedzanie dzielnicy gotyckiej wraz z najstarszą częścią Barcelony!
- niesamowita perspektywa Barcelony z najlepszych punktów widokowych w tym mieście!

Każda wycieczka jest dobrana do każdego indywidualnie, przerwy na jedzenie oraz kawe są zawsze mile widziane, a ich częstotliwość zależy tylko od siły osób zwiedzających!


Justa

CONVERSATION

18 comentarios :

 1. Jesteś najlepsza! Pozdrawiam. :))

  ReplyDelete
 2. Mmmm właśnie przejrzałam cały dział o jedzeniu :) I będę stopniowo czytać inne, daj mi tylko trochę czasu :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ok :) wpadaj!! A dzial o jedzeniu stopniowo bedzie sie poszerzał!

   Delete
 3. Byłam w Barcelonie w ubiegłe wakacje i zakochałam się w tym mieście. Myślę, że to odpowiednie miejsce dla mnie :-) Również swoja ówczesną miłość pozostawiłam tam, a właściwie ja wyjechałam, no nic - życie jest nieprzewidywalne :-) Wiem jedno - jeszcze tam wrócę, jeśli nie na chwilę, to na zawsze!Świetny blog! :-)

  ReplyDelete
 4. chcialabym cos podobnego stworzyc o Islandii, widze,ze jeszcze sporo nauki przede mna. bardzo mi sie podoba Twoja praca, pozdrawiam z Hellissandur

  ReplyDelete
  Replies
  1. Islandia to piękny kraj!! Zakochałam się w nim, a więc powodzenia!

   Delete
 5. Jestem ciekawy zwłaszcza lokalnej architektury, historii oraz jedzenia. Planuję zwiedzić w końcu Barcelonę, będę więc zaglądać na Twój blog, pozdrawiam z gorącego Cypru!

  ReplyDelete
 6. Zacząłem naukę hiszpańskiego, bo również planuję wyjazd do Barcelony. Świetny blog! :)
  ¡Saludos!

  ReplyDelete
 7. Pozdrawiam z francuskiej emigracji, tez znad srodziemnego...mucho suerte,

  Maciek, http://znadsrodziemnego.wordpress.com

  ReplyDelete
 8. Bardzo fajny blog dla osób interesujących się Hiszpanią i jak ja w szczególności Barceolną! :) a Twoja historia jest bardzo romantyczna :) obala stereotypy o podejściu Hiszpanów do Polek itp..

  ReplyDelete
 9. Hej! Super blog :)
  Jedziemy z dziewczyną na pół roku do Barcelony, lecimy w styczniu. Może podpowiesz nam, gdzie najlepiej szukać mieszkania, najlepiej tak, by ominąć pośredników.
  Pozdrawiamy ;-)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hej!

   Pewnie przyda ci się mój ostatni post- jakbyś miał jeszcze jakieś pytania to pisz!

   http://blog.justynab.com/2016/11/przeprowadzka-do-barcelony-top-5.html

   Delete
 10. Pozdrowienia z francuskiej emigracji.
  Ale juz mi Francji wystarczy haha,
  planuje przeprowadzke do Katalonii ale poza miasto.

  ReplyDelete
 11. Bovada has a 24/7 customer service group ready to help you|that will help you|that can help you} across the clock with a three-pronged attack of telephone, e-mail, and stay chat that’ll by no means go away you hanging. It has also attracted many plaudits for its immediate stay chat customer service. One of our favourite bonuses that Ignition presents is 바카라사이트 its Bad Beat Bonus. Here Ignition will throw up 100x of the large blind should you lose with aces filled with kings or higher. This content material is for informational purposes solely and shouldn't be construed as legal or financial advice. It is the user’s responsibility to ensure that|to make certain that} they meet and follow all necessities for legal playing of their state.

  ReplyDelete
 12. The normal five-card-draw recreation reveals 1xbet five cards, each offering gamers the choice to carry or exchange by drawing a card from the forty seven remaining in the digital deck. The video games require extra skill—or at least of|no less than} a basic understanding of probabilities—than the slot machines do. As such, they appeal to people who wish to have some sense of exerting control over finish result}. Of course, basic, spinning-reel slot machines make up solely a fraction of the digital gaming machines obtainable at most casinos.

  ReplyDelete