Mobile World Congress - Swiatowy Kongres Telefoniczny


Ostatnie dni w Barcelonie upłynęły pod znakiem Swiatowego Kongresu Telefonicznego, który spowodował, że barcelońskie ulice zapełniły się facetami  w drogich garniturach czyli tzw. pingwinami

Kongres miał miejsce na terebach wystawowych w Barcelonie, które znajdują się przy Placu España i była to najdroższa impreza tegu typu, za najtańszą wejściówkę należało zapłacić 700 Euro, natomiast najdroższe ceny za wejście dochodziły nawet do 5.000 Euro.


Kongres był bardzo dobrze zorganizowany i mimo odbywającego się protestu studentów na placu España w środę bezpieczeństwo odwiedzających zostało zachowane dzięki zwiększonej ilości policji itd.
W imprezie tej uczestniczyły największe firmy telefoniczne takie jak: Samsung, Intel, Motorola, SanDisk, Android itd., a stoiska firm produkujących telefony, oprogramowanie i gadżety telefoniczne rozmieszczone były w 8 wielkich salach, oprócz tego na terenie znajdowały sie pojedyńcze stoiska państw takich jak: Hiszpania, Turcja, Francja, Rumunia na których można było zobaczyć jakie firmy znajdują się w poszczególnych państwach, gdzie się znajdują i czym się zajmują.
Stoiska prześcigały się, aby przyciągnąć klientów, zaprezentować nowości telefoniczne i zostać zapamiętanym od jak najlepszej strony; organizując prezentacje, konkursy, rozdając koszulki, kubki i inne gadżety. Każdy uczestnik mógł dotknąć nowego urządzenia oraz pobawić się nim. 
Zobaczyć można było najszybszy telefon, najmniejszy telefon, najcieńszy telefon, najnowsze systemy GPS, nieprzemakalne telefony, telefony wykonane z materiałów, które są odporne na wodę i wszelkiego rodzaju zabrudzenia itd. 
Największym powodzeniem cieszyło się stoisko Androida, gdzie można było zobaczyć nowe możliwości tego systemu, zjeść lody w kształcie Androida, napić się mrożonej kawy lub innego koktailu oczywiście w kubku Androida oraz spróbować wygrać maskotkę Androida z maszyny tzw. łapki oraz zjechac ze zjezdzalni.

Ja jako kompletny nowicjusz w dziedzinie telefonów nie mogę powiedzieć jakie modele telefonów są najpopularniejsze, czy co nowego w systemach telefonicznych, jednak uważam, że całe to wydarzenie jest warte zobaczenia i ten kto ma okazje zobaczyć coś podobnego to pewnie nie będzie żałował.

Zdjęcia oczywiście z telefonu.


Photos: Justa

P.S. Ja oczywiscie nie placilam 700 Euro za wejscie, bo nie byloby mnie stac.

Share this:

,

CONVERSATION

2 comentarios :

 1. Pojechałabym tam choćby ze względu na możliwość zwiedzenia Barcelony ;) ciekawe wydarzenie poza tym ;) Pozdrawiam i zapraszam do mnie w wolnej chwili ;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jezeli jestes na targach to na zwiedzanie nie ma za bardzo zcasu niestety :P
   Chyba, ze przyjezdrzasz na troche dluzszy okres

   Delete