Barcelona widziana z turystycznego autobusu- tak czy nie?

Jeśli byliście w Barcelonie to na pewno zwróciliście uwagę na dwupiętrowe autobusy poruszające się po mieście. Stylizowane na typowych angielskich autobusach pojazdy codziennie pomagają turystom zobaczyć największe atrakcje miasta tj. Casa Batjó, czy Sagrada Familia, a także mniej znane miejsca tj. Torre Agbar. Często pytacie mnie czy warto przemieszczać się w ten sposób po Barcelonie- odpowiedź już dzisiaj!


Jak działa turystyczny autobus?

Istnieją trzy trasy autobusu (niebieska, czerwona, zielona), dzięki którym możemy zobaczyć charakterystyczne obiekty w różnych częściach miasta. Po zakupie biletu nie musimy martwić się, że będziemy w nim uwięzieni- przeciwnie możemy wyjść w każdym momencie i zwiedzić interesujące nas atrakcje turystyczne- co więcej jeśli korzystaliśmy z autobusu na trasie czerwonej, bez problemu możemy przesiąść się np. w autobus linii zielonej czy niebieskiej (na mapach znajduje się 5 przystanków, które łączą ze sobą trasy). Co więcej podczas zwiedzania można posłuchać interaktywnego przewodnika, który opowiada nam historię miasta i atrakcji w 16 językach (niestety nie w języku polskim).
Czas w którym autobus pokonuje całą trasę wynosi około 2 godzin (oprócz trasy zielonej, która wynosi 45 minut), a w zależności od okresu, w którym korzystamy z autobusu na przystanku możemy czekać od 5 do 25 minut.

Gdzie kupić bilety, cena i godziny otwarcia

Bilety można kupić w specjalnych budkach, jednakże chyba najbardziej opłaca się je kupić online, bo dzięki temu można zaoszczędzić około 10% ceny.
Jeśli kupujemy bez zniżki to za bilet jednodniowy dla osoby dorosłej zapłacimy 28 euro (cena za bilet dwudniowy wynosi 39 euro), dzieci do 12 lat będą musiały zapłacić 16 euro (20 euro za dwa dni). Dobra wiadomość jest dla osób podróżującymi z małymi dziećmi, bo dzieci do lat 4 mogą podróżować autobusem za darmo. Osoby niepełnosprawne oraz seniorzy po 64 roku życia także mogą liczyć na trochę tańsze ceny, bo za bilet jednodniowy będą musieli zapłacić 24 euro, natomiast za dwudniowy 34 euro.

Autobus jeździ prawie codziennie w okresie zimowym od 9.00 do 19.00 i w okresie letnim od 9.00 do 20.00. Jedyne dni, w których nie można skorzystać z usługi to 25.12 oraz 01.01.

Czy warto skorzystać z autobusów

Trasy, które zostały wybrane przez założycieli tej atrakcji są bardzo ciekawe, dzięki trasie czerwonej możemy zobaczyć wszystkie sławne budynki znajdujące się w centrum miasta: Casa Mila, Casa Batjó, Montjuic i Poble Espanyol to tylko niektóre pozycje z długiej listy. Jeśli zdecydujemy się na zwiedzanie trasą niebieską to oprócz dobrze znanego wszystkim Camp Nou zobaczyć można Klasztor Pedralbes czy niedocenianą trochę dzielnicę Sarria. Najmniej ciekawą może się  wydawać najkrótsza z tras czyli linia zielona, dzięki której zobaczyć można nadbrzeżne dzielnice tj. Forum czy Poblenou.

Ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć czy warto skorzystać z tego typu usługi, na pewno dzięki poruszaniu się autobusem można zobaczyć najważniejsze budynki i atrakcje Barcelony w dosyć szybkim czasie. Według mnie nie zawsze warto pozbawiać się przyjemności jaką daje samodzielne odkrywanie Barcelony, w końcu szukając kolejnej atrakcji do odhaczenia- przez przypadek można zachwycić się w detalu jakiegoś budynku, który mijamy czy w roślinie, która nieśmiało wystaje pośród muru...

Dla kogo więc turystyczny autobus?

Turystyczny autobus to niemały wydatek, dlatego warto się dwa razy zastanowić czy naprawdę chcemy z niego korzystać- na pewno jest to ciekawe rozwiązanie dla rodzin z dziećmi (które nie przepadają za zwiedzaniem, a ich marudzące zachowanie przysparza rodziców o ból głowy...).
Jeśli podróżujecie także z osobą, która nie ma siły lub po prostu nie lubi chodzić, to także warto zainteresować w ten sposób transportu.

Osobiście nie zdecydowałabym się na ten typ zwiedzania, ponieważ lubię samodzielnie odkrywać każde miejsce które decyduje się odwiedzić- jak dla mnie nie ma nic lepszego niż spacery wśród nieznanych ulic i samodzielne odrywanie sekretów miasta...

A wy jaki typ zwiedzania wolicie- wygodny czy może raczej na własną rękę?

Pozdrawiam,

Justa


Share this:

, , , , , , , ,

CONVERSATION

11 comentarios :

 1. Autobus to najlepszy środek transportu.


  BUSOMAT PL

  ReplyDelete
 2. Jakby było mnie staaaać, to czemu nie :) moglabym na taki wydac :D a widoki pewnie niezapomniane ;) pozdrawiam i zapraszam :)

  ReplyDelete
 3. Nigdy nie korzystałam z tego typu zwiedzania w żadnym mieście. Ale gdybym miała mało czasu, to czemu nie.

  ReplyDelete
 4. Nie dość, że wolałabym przeznaczyć te pieniądze na coś innego ( wychodzi ze mnie skuza, bo 3dychy na autobus bolą ale 30euro na szminkę już nie) to chciałabym zwiedzić Barcelonę po swojemu. Ale tak jak powiedziałaś, to na pewno dobry pomysł dla rodzin lub starszych osób.

  ReplyDelete
  Replies
  1. haha! To jest prawda- mam dokladnie tak samo jak ty!!

   Delete
 5. Polecam zwiedzanie Barcelony spacerując po mieście, cudowne chwile i można zobaczyć dużo więcej. Dla dzieci to też niezapomniane chwile.

  ReplyDelete
 6. Polecam zwiedzanie Barcelony spacerując po mieście, cudowne chwile i można zobaczyć dużo więcej. Dla dzieci to też niezapomniane chwile.

  ReplyDelete
 7. Ja myślę, że Barcelonę warto zwiedzać na każdy możliwy sposób, bo tyle ma do zaoferowania, że cokolwiek wybierzemy i tak jeszcze wiele pozostanie na raz następny. My jednak najczęściej zwiedzamy na piechotę, bo wtedy można też poczuć prawdziwą atmosferę miasta i przypadkowo coś odkryć! P.S. świetny blog! Pozdrawiam Kate

  ReplyDelete
 8. Naszym zdaniem to jednak zbyt mało opłacalny sposób zwiedzania. W cenie jednego biletu normalnego kupionego przez Internet (25.20) możemy mieć 25 przejazdów środkami komunikacji publicznej (2,5 biletu T-10). Lepiej jednak ułożyć samemu trasę zwiedzania. Nawet mając mało czasu można ją spokojnie pokonać komunikacją, a zazwyczaj nawet pieszo:) Te autobusy to trochę jak bryczki nad Morskie Oko...

  ReplyDelete
  Replies
  1. Przyznam ci się, że całkowicie zgadzam się z waszym punktem widzenia. Też wolałabym poznać Barcelonę od innej strony, ale dla osób mających problem z poruszaniem się na pewno będą z autobusu zadowolone.

   :)

   Delete