Wystawa Impresjonistow- Caixa Forum

Po listopadowej wizycie w Paryżu i zwiedzeniu wszystkich możliwych muzeów, wróciłam zakochana w Claudzie Monecie i Vincencie Van Goghu oraz innych artystach, dlatego też gdy tylko zobaczyłam plakat informujący o darmowej wystawie impresjonistów w muzeum Caixa Forum nie zastanawiając się, spakowałam aparat i pognałam w kierunku metro. Niestety pierwszym błędem było wybranie się na wystawę w sobotę, ponieważ okazało się, że większość Hiszpanów miała taki sam pomysł jak ja. Jednak nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, bo dzięki temu, że Pablo zajął cierpliwie miejsce w kolejce ja mogłam zobaczyć taras budynku i zaznajomić się z historią obiektu.
Budynek w którym obecnie znajduję się ,,Caixa Forum´´, usytuowany u stóp góry Montjuic; został zaprojektowany przez katalońskiego architekta Puig i Cadafalch i jest doskonałym przykładem przemysłowego modernizmu z początków XX wieku. 
W miejscu tym, wcześniej znajdowała się fabryka tekstylii, a w 1992 roku budynkowi została nadana nowa funkcja - kulturalna.
Dziś budynek ten jest centrum kultury, odbywają się tam różnego typu wystawy takie jak: fotografii, malarstwa nowoczesnego lub też ekspozycje stroii baletowych...
Na uwagę zasługuje także odnowiona część budynku, gdzie materiałem dominującym jest biały beton, a niezwykle prosta i zimna forma kontrastuje z budynkiem starej fabryki, który  został wykonany z cegły. Zbudowany na tej zasadzie kontrast między formami powoduje, że wrażliwy odbiorca sztuki zachwyca się nie tylko ekspozycjami wewnątrz budynku, ale także ciekawą architekturą obiektu.
Muzeum jest ciekawym obiektem dla osób interesujących się architekturą, a umiejscowienie budynku niedaleko gory Montjuic pozwala na łatwe znalezienie tego obiektu podczas zwiedzania okolicy Placu España.


Photos: Pau&Justa

Share this:

, , ,

CONVERSATION

5 comentarios :