Kew Garden - Londyn

Marzec to perfekcyjny miesiąc na wycieczkę do Londynu,kiedy u nas w Polsce jest zimno i ponuro, a na szaroburych chodnikach widać jeszcze resztkę śniegów- tam na czubkach drzew zobaczyć można papużki, a w parkach kwitną piękne magnolie.

Kiedy jednak zobaczycie już wszystkie ważne atrakcje Londynu takie jak woskowe muzeum, kościoły czy muzea (mi do żadnego z tych miejsc nie udało się trafić) i dokonacie wszystkich niezbędnych zakupów w Primarkach i innych londyńskich zakupowych przybytkach, warto wybrać się do jednego z największych parków w Londynie czyli Royal Garden Kew.


Dzisiaj dam wam trochę odpocząć od Barcelony i zaprowadzę was do Kew Garden w Londynie, a ja myślami przeniosę się w to magiczne miejsce, które zwiedzaliśmy ponad 2 lata temu...
 Zapraszam!
Królewskie Ogrody Botaniczne, Kew tzw. Kew Garden mają powierzchnie 121 hektarów w których skład wchodzą ogrody botaniczne i szklarnie, które zwiedzać można codziennie- oprócz tradycjonalnego zwiedzania ogrodów, w Kew Garden często można zwiedzać różnego rodzaju ekspozycje oraz wystawy, których daty znajdziecie w kalendarzu imprez
Nam niestety nie udało się załapać na żadną tego typo ekspozycje, ale gdybym miała okazję na pewno bym z niej skorzystała.
Marzec to naprawdę cudowny czas, wtedy wszystkie rośliny budzą się do życia, a świat nabiera cudownych barw...
Kew Garden jest też idealnym miejscem dla dzieci, tutaj oprócz ciekawych placów zabaw znajdziemy specjalnie wydzielone przestrzenie, gdzie dzieci poprzez naukę mogą wzbogacać swoją wiedzę- grając uczą się co to jest zapylanie i dlaczego rośliny są tak ważne- w tym czasie rodzicie mogą spokojnie usiąść na miękkich ławkach, w końcu wszystkie obiekty przystosowane są nawet dla najmłodszych, dlatego nikomu się tu nic nie stanie.
W marcu, w którym my zwiedzaliśmy to miejsce kwitły właśnie magnolie, a Kew Garden jest pełen tych pięknych drzew, dlatego też miejsce to stało się jeszcze bardziej magiczne, a ilość różowo-białych kwiatów mnie zachwyciła.


W parku znajdują się też ławki ufundowane przez bogatych fundatorów-ot taki dar dla ludzkości. Znajdziemy tu też wiele wolno biegających zwierząt, także nie powinno was zdziwić obecność ludzi tworzących, wszak to miejsce jest niezwykle malownicze i przyciąga artystów różnej maści...
W ogrodzie znajdują się też akwaria, gdzie spotkamy najróżniejsze stworzonka prosto z morskich głębin...
Jednak Kew Garden słynie przede wszystkim ze swoich niezwykłych szklarni wybudowanych w XIX wieku...
Oj jest co zwiedzać!
Niezwykła różnorodność roślin zachwyca.

W ogrodzie zbudowano także specjalne przejście, dzięki któremu możemy poczuć się jak to jest być na trochę wyższej wysokości- myślę, że to miejsce zyskuje kiedy drzewa są pełne liści, jednak moim zdaniem nawet o tej porze roku miało swój magiczny klimat.


A wy byliście w Kew Garden, znacie podobne miejsce? A może zachęciłam was do odwiedzin Londynu?

Photos: Justyna & Pau

Share this:

, ,

CONVERSATION

5 comentarios :

 1. Ja w Anglii nadal nie byłam, chyba jako ostatni i człowiek na Ziemi, ale wydaje mi się, ze tam jest właśnie sporo pięknych ogrodów. Mnie zachęciłaś do odwiedzin, teraz tylko pozostaje się tam wyprawić.

  ReplyDelete
 2. Przyjemnie jest popatrzeć na wiosenne zdjęcia jesienią. Sama nigdy nie byłam w Londynie, ale kiedyś na pewno odwiedzę to miasto.

  ReplyDelete
 3. Już sama powierzchnia parku jest imponująca. Właśnie tak sobie wyobrażałam Wielką Brytanię. Jako taki ogromny, zielony park.
  Pozdrawiam

  ReplyDelete
 4. Ślicznie wyglądasz na tla Kew .. i mieliście piękną pogodę jak na Londyn .. uwielbiam Kew Gardens .. mieszkałem przez parę lat w Richmond o kilometr od Kew .. przed cieplarnią w zimie jest bardzo fajne lodowisko gdzie jeździłem na łyżwach z moimi córkami .. dobre czasy
  słoneczne pozdrowienia

  ReplyDelete